Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „фарма и поле II“ платно уметност од Данхуи Наи

Трговска марка ликовна уметност „фарма и поле II“ платно уметност од Данхуи Наи

DEN 0.67
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Danhui Naisubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има коњ што стои во сончогледи. Истакнати бои : светло сина, зелена, сива, тен, бела, кафеава Данхуи Наи е роден во копното Кина и израснато во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на скулпторот. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Коњ што стои во сончогледи.

За производот

Купувачите избираат и