Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност 'овоштарник во платното на Блум Лувекиенс од Камил Писаро

Трговска марка ликовна уметност 'овоштарник во платното на Блум Лувекиенс од Камил Писаро

DEN 2.33
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Камил писаросубјект : пејзаж-апелатива : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има бели цвеќиња на дрво во средина на едно поле. Камил Писаро беше една од највлијателните членови на француското импресионистичко движење, не само како уметник, туку и како учител. Тој беше единствениот уметник што учествуваше на сите осум импресионистички изложби. Писаро беше наречен „најреален и најивен член“ на групата импресионистичка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бели цвеќиња на дрво во средина на поле.

За производот

Купувачите избираат и