Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Марвин Сап - Божиќна Честитка-ЦД

Марвин Сап - Божиќна Честитка-ЦД

DEN 3.00
 

Достапно.
Од стока

На потпетиците на успехот на албумот со цитат;Жеден, цитат; Еве Јас Сум Цитат; И цитат;Победувам, цитат; Марвин Сап се врати СО БОЖИЌНА ЧЕСТИТКА, збирка песни за добар одмор со евангелски пресврт. Сепак, еден од најпрепознатливите гласови во евангелската музика, БОЖИЌНАТА ЧЕСТИТКА го означува седмото соло издание На Марвинс. Водејќи со единствениот Цитат; Дом За Божиќ; со Џо, БОЖИЌНАТА ЧЕСТИТКА предизвикува чувство на семејство, љубов и радост низ целиот албум. Со класични химни Како цитат;Бог Почива Весели Господа; И цитат;Што Е Ова Дете; со Нарачана, Божиќната Честитка ги има сите вистински елементи за да биде саундтракот на евангелскиот празник за сите возрасти. Марвин Сап постојано повторуваше дека се гледа себеси како проповедник кој пее, а не како пејач кој проповеда, но ако вистината биде позната, тоа е неговиот душевен вокал што ги пробива зафатените, енергични аранжмани што ги фаворизира наместо неговите пофалби и обожавања теми и стихови што го прават сето тоа да одекнува и да лета. Овој сет, втор по смртта На неговата сопруга Малинда Во 2010 година, содржи сап за решавање на празниците со мешавина од современи празнични песни и евангелски стандарди. ,и.

За производот

Купувачите избираат и