Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Мелиса и Даг Делукс Букви И Броеви Дрвени Печат Во Собата ABCs 123s Со Активност Книга, 4 - Боја Печат Рампа

Мелиса и Даг Делукс Букви И Броеви Дрвени Печат Во Собата ABCs 123s Со Активност Книга, 4 - Боја Печат Рампа

DEN 127.20
 

Достапно.
Од стока

Децата ќе сакаат да ставаат свој печат на креативноста! Користете ја подлогата за печат со четири бои и 71 цврсти гумени печати со дрвени рачки за да завршите забавна книга со активности исполнета со 25 страници за да вежбате читање, пишување и рани математички вештини. Создадете картички, персонализирајте уметнички проекти, тетратки и многу повеќе со големи и мали букви, броеви, симболи и интерпункциски марки. Сите материјали се чуваат уредно во цврст дрвен послужавник. Можностите се бесконечни! Делукс дрвена буква и печат со број со книга за активности од 25 страници. Вклучува 71 дрвени ракувани големи и мали букви, броеви, симболи и интерпункциски марки,подлога за печат со мастило со четири бои. Илустрирани 8.5" х 11.5 " активност рампа вклучува 25 страници на печат-и-учат читање, пишување, и почеток математика вештини игри и активности. Одлично за создавање персонализирани картички, уметнички проекти, корици на книги и многу повеќе; поттикнува фини моторни вештини, јазични и бројни вештини и вештини за решавање проблеми. Прави одличен подарок за деца од 4 до 8 години,за практична игра без екран.

За производот

Купувачите избираат и