Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Фабриано Мешани Медиуми Рампа, 9x12, lb, Листови, Алфа-Целулоза, Суви И Влажни Медиуми

Фабриано Мешани Медиуми Рампа, 9x12, lb, Листови, Алфа-Целулоза, Суви И Влажни Медиуми

DEN 271.84
 

Достапно.
Од стока

Сега славејќи ја својата 750-годишнина, Фабријано продолжува да ги поместува границите на она што може да го направи хартијата. Спирално врзани, микро-перфорирани листови ги олеснуваат кинењето на страниците. 1264 влошки се спирално врзани на страна со микро-перфорација за лесно, чисто отстранување на листовите.Погоден за сите суви и повеќето влажни техники, 1264 влошки имаат 110 фунти.Откријте максимална разновидност Со Фабриано 1264 Мешани Медиумски Влошки. Секој лист хартија е направен со користење На Хидроенергија и Е Сертифициран ОД ФСЦ. Одликувајќи се со дополнителна бела 100% алфа-целулозна хартија, вашата креативност ќе се истакне. Хартијата е мека бела хартија со средна текстура со посебна големина, погодна за суви или влажни техники. Со 4 производствени погони Во Италија, повеќе од 3000 каталогни производи и дистрибуција во над 100 земји, хартијата Фабриано е дел од италијанското културно наследство и е избрана од милиони студенти и уметници ширум светот. Мешана Медиумска Подлога без киселина Од Фабријано произведена во Италија. Мешаните Медиумски влошки на фабријано имаат лесно избришлива, квалитетна површина за уметници од сите нивоа. Од Канова до Бетовен До Микеланџело, Трудовите На Фабријано беа празно платно за делата на големите мајстори на уметноста, техниката и мислата.Компанијата е посветена на високо одржливо производство и почитување на животната средина со враќање на 95% од водата што се користи во производството назад во животната средина, воведување нови машини за намалување на загадувачите што доаѓаат од растенијата и исклучиво користење на целулоза сертифицирана ОД ФСЦ од 2005 година. Мешаните Медиумски влошки се погодни за сите суви техники и повеќето влажни техники, од скицирање, цртање и моливи во боја, до пенкало и мастило, гуаче и акварел. Најпознат по нивната разновидност на акварелни хартии, Фабријано е признат низ целиот свет за производство на исклучителни производи кои им даваат простор на идеите.Од 1264 Година, Фабријано произведува извонредна хартија за употреба во областа на уметноста. (200 gsm) мека бела, средна текстура хартија која држи до повеќе влажни слоеви. Измешајте сѐ и турнете ја вашата креативност на нови граници.

За производот

Купувачите избираат и