Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Флеш Мебел Херкулес Серија Круна Назад Редење Банкет Стол Во Кафеава Ткаенина - Бакарна Вена Рамка

Флеш Мебел Херкулес Серија Круна Назад Редење Банкет Стол Во Кафеава Ткаенина - Бакарна Вена Рамка

DEN 798.72
 

Достапно.
Од стока

Направете импресивна презентација во вашата сала за банкет кога клиентите доаѓаат да го посетат вашиот објект со овие столчиња за сала. Изграден за комерцијална индустрија овие популарни столчиња за банкет со грб на круната се тестирани за да соберат до 500 фунти. Со висок капацитет за седење, овие столчиња се совршени за бизнисот за изнајмување настани. Овој извонреден стол за гостопримство може да се користи како што е и сепак да командува со внимание или да биде облечен за свечени настани со поставување на капакот на столот над него. Столот е амортизиран со 2,5" дебела пена противпожарна пена КАЛ 117 и е покриена со издржлив тапацир за голема употреба. Цврстата рамка со грациозно аголни нозе е изработена од челик со 16 мерачи во трајна завршница обложена со прав. Двојните потпорни загради ја зајакнуваат рамката за да и дадат голема цврстина и издржливост. Штитниците за браник спречуваат гребнатини на рамката кога се наредени (високи до 15), а лизгањата на подот што не се нарушуваат го штитат вашиот под со непречено лизгање кога треба да го поместите столот. Овој повеќекратен стол за редење тапациран оџак е одлична опција за цркви, сали за банкет, простории за обука, хотели, конгресни центри и училишта. Додадете столчиња за банкет во вашата домашна трпезариска маса за да додадете контрастен изглед во вашата трпезарија или кујна. Повеќенаменски Круна Назад Банкет Стол За Сите Прилики. 500 фунти. Капацитет На Тежина. Магацинот Количина : 15. Тапацир од кафеава Ткаенина со Беспрекорен Заден Панел. 2.5 " Дебели Седиште Перница СО Кал 117 Огноотпорни Пена. 16 Мерач Челична Рамка со браник штитници за заштита заврши додека наредени. Кат Заштитник Пластични Лизгалки. Ограничена Доживотна Гаранција На Рамката. Дизајниран За Комерцијална Употреба; Погоден За Домашна употреба. Целосно склопен стол за изнајмување мебел, повремено седење или домашна употреба.

За производот

Купувачите избираат и