Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Магна Рома: Стандард-Архона Игри, Плочка Поставеност Игра На Табла, Град Зграда, Стратегија, Соло На Владата На Располагање, Возраст 13+, Минута Игра, 1-Играчи

Магна Рома: Стандард-Архона Игри, Плочка Поставеност Игра На Табла, Град Зграда, Стратегија, Соло На Владата На Располагање,

DEN 1.33
 

Достапно.
Од стока

Магна Рома : Стандард-римскиот император Ве повикува да слушнете за неговите големи планови за проширување . Тој сака да го пронајдете следниот голем Римски град што ќе донесе слава на Римската Империја!Внимателно испланирајте го вашиот нов град и ефикасно поврзете ги населбите со комбинирање симболи за да добиете вредни ресурси! Трошете монети и вработете го населението за да изградите прекрасни споменици! Користете легии за освојување далечни земји за Царот! Произведуваат вредни луксузи за користење за бодување поени! Добијте Ја Наклоноста На Боговите и искористете ја за да го зајакнете вашиот град! Славата е во ваше разбирање!Уникатно поставување плочки, игра на табла за градители на градот со иновативен систем за производство на ресурси за 1-4 играчи!Компоненти : 112 плочки, 10 провинциски картички, 52 Токени, 50 популациони меури, 4 помагала за играчи, 1 двострана плочка нацрт-табла, 1 табла за соло режим, 4 градски контролни табли, 1 табла за пантеон, 1 пазарна табла, 1 воена табла, 12 токени за цели на соло режим, 48 маркери. Го најде следниот голем Римски град кој ќе донесе слава на Римската Империја!. Изградете го најголемиот Римски град и донесете слава На Рим во оваа иновативна поставеност на плочки, игра на табла за градење на градот!. Изградба, Освојување, Производство!. Изградете ја вашата мрежа 5х5 и освојте победнички поени за победа. 90 Минути Игра. 1-4 играчи. Достапен Е Соло Режим.

За производот

Купувачите избираат и