Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Honeywell Q390A1095 U Универзален Термоспој-18

Honeywell Q390A1095 U Универзален Термоспој-18

DEN 143.84
 

Достапно.
Од стока

ТЕРМОПАРОВИТЕ Q390 A го чувствуваат пилотскиот пламен на стоечките пилот системи за греење на гас. Пилот пламенот го загрева врвот на термоспојот, создавајќи температурен диференцијал помеѓу него и основата за да генерира 30 миливолти. Достапен е клип за притискање, сплит навртка или склоп на адаптер (во зависност од моделот) за лесна инсталација на горилникот на пилотот. Достапен е клип за притискање, сплит навртка или склоп на адаптер (во зависност од моделот) за лесна инсталација на горилникот на пилотот. Машки орев конектор За пилотстат единици за контрола на безбедноста моќ. Достапно во различни должини на олово. Големина На Термопар : 18 Инчи.

За производот

Купувачите избираат и