Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Брат Вистински П-Допир ЦЕ-Лента, 3 4 Стандардна Ламинирана Лента, Црна На Бела, Пакување

Брат Вистински П-Допир ЦЕ-Лента, 3 4 Стандардна Ламинирана Лента, Црна На Бела, Пакување

DEN 1.33
 

Достапно.
Од стока

П-допир Це-241 3/4" (0.70"") црно-белата лента е дизајнирана да произведува лесни за лупење и нанесување етикети кои се смели, но сепак лесни за читање. Овие стандардни ламинирани Ленти Со Допир од три четвртини (0,70 инчи) се отпорни на вода и бледнеат и нема да се размачкаат или размачкаат, дури и во топло или ладно време. Брат П-допир це-241 етикетите се дизајнирани да ги издржат надворешните елементи. Оваа Вистинска лента за замена е компатибилна со 45 печатачи Со етикети На допир може да се користат за нанесување етикети во кујни, полици и кабинети за снабдување. Нивната издржлива конструкција им овозможува да се користат во средини, вклучувајќи микробранови, машини за миење садови и замрзнувачи без избледување или размачкување. Братот П-допир Це - 241 замена црните и јасни етикети се лесни за печатење и нанесување на различни површини. Лентата за замена на п-допир е достапна во повеќе бои и седум различни ширини. Брат, исто така, нуди прилагодени производи за замена на ленти кои се одлични за прилагодени апликации за печатење етикети, како што се флексибилна лента за кабел/жица, лента со очигледна лента, леплива лента со дополнителна цврстина и лента за железо од ткаенина. Овој производ е брат вистински производ за замена, кој ќе помогне да се намали можноста за оштетување на производителот На Етикетата P-touch. Користењето Оригинални материјали За Брат дава најдобри резултати и го штити Вашиот П-допир од оштетување. Це-241 има димензии 18мм (0,70-инчен) х 8М (26,2 стапки.) и е црна на бела лента која се продава во како едно пакување. Овој производ е компатибилен со следниве производи : PT1400, PT1500 PC, PT1700, PT1750, PT1800, PT1830, PT1880, PT1890 C, PT1890 SC, PT1890 W, PT18 R, PT1900, PT1950, PT1960, PT2030, pt2030ad, pt2030vp, PT2100, PT2110, PT2200, PT2210, PT2300, PT2310, PT2400, PT2410, PT2430 PC, PT2600, PT2610, PT2700, PT2710, PT-2730, PT-2730vp, pt9600, PT-D400, PT-D400 AD, PT-D400 VP, PT-D450, PT-D600, PT-D600 VP, PT-D800 W, PT-H300, PT-H300 LI, PT-H500 LI, PT-P700, PT-P750 W. ГОЛЕМИНА : МЕРКИ 0,7" (18 мм.) Х 26,2' (8 МЕТРИ). Боја : Црна на бела лента. Пакет : 1 пакет. Компатибилност : PT1400, PT1500 PC, PT1700, PT1750, PT1800, PT1830, PT1880, PT1890 C, PT1890 SC, PT1890 W, PT18 R, PT1900, PT1950, PT1960, PT2030, PT2030 AD, pt2030vp, PT2100, PT2110, PT2200, PT2210, PT2300, PT2310, PT2400, PT2410, PT2430 PC, PT2600, PT2610, PT2700, PT2710, PT-2730, PT-2730 VP, PT9600 pt-d400, PT-D400 AD, PT-D400 VP, PT-D450, PT-D600, PT-D600 VP, PT-D800 W, PT-H300, PT-H300 LI, PT-H500 LI, PT-P700, PT-P750 W.

За производот

Купувачите избираат и