Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Скотс Трева Градител Плевел & Храна5, 4, Квадратни. фт., 11. лбс

Скотс Трева Градител Плевел & Храна5, 4, Квадратни. фт., 11. лбс

DEN 519.68
 

Достапно.
Од стока

Време е да се стави крај на тревниците заразени со плевел-преземете акција Со Scotts® Turf Builder® Weed & Feed5. Овој убиец на плевел и ѓубриво за тревник ја користи Технологијата Weedgrip_ За да ги зафати и убие плевелите на тревникот што ги гледате, а оние што не ги гледате. контролира над 50 наведени плевели, вклучувајќи детелина, глуварче и хлебните. Покрај тоа, овој производ се храни за да го згусне вашиот тревник и да ги истисне сите идни плевели. Примени Scotts® Turf Builder® Weed & Feed5 кога плевелите активно растат и дневните температури се постојано помеѓу 60°F И 90°F. осигурајте се дека вашата трева е влажна од роса Или наводнување, бидејќи тоа им помага на честичките да се придржуваат до лисјата од плевелот за да дадат најдобри резултати. Препорачуваме користење на scotts® распрскувач за примена на овој производ. За scotts® емитување/ротирачки распрскувачи, користете поставка од 3 v. За scotts® drop spreaders, користете поставка од 7°. Не наводнувајте го тревникот 24 часа по нанесувањето или нанесувајте доколку се очекува дожд во следните 24 часа. Не се однесувајте На Притаен Бентграс, Св.Августинеграс (вклучувајќи Флоратам), Дихондра, Тепих Или Липија. Еден 11,32 фунти. торба зафаќа 4.000 квадратни метри. фт. Scotts® Turf Builder® Плевел И Храна5 убиец на плевел плус ѓубриво ги убива постојните плевели и гасови за да го згусне вашиот тревник и да ги истисне идните плевели. Нанесете кога плевелите активно растат и дневните температури се помеѓу 60°F И 90°F. Контролира над 50 наведени плевели од тревникот, вклучувајќи детелина, глуварче, хлебните, утринска слава, цикорија, вечерна јаглика и портокал. Овој производ за нега на тревникот е за употреба на Бахиаграс, Бермудаграс, Сина Трева, Стоногалка, Власатка, Rана Трева и Зојсијаграс. Еден 11,32 фунти. торба На Scotts® Turf Builder® Weed & Feed5 опфаќа 4.000 квадратни метри. фт.

За производот

Купувачите избираат и