Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Вокер Издув Ултра ЕПА Директно Вклопување Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2000-ТОЈОТА ТУНДРА

Вокер Издув Ултра ЕПА Директно Вклопување Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2000-ТОЈОТА ТУНДРА

DEN 1280.00
 

Достапно.
Од стока

Дизајнирани да ги почитуваат стандардите НА ЕПА додека испорачуваат премиум перформанси со сигурна усогласеност, Каталитичките Конвертори Со Ултра Директно Вклопување На Вокер обезбедуваат премиум перформанси и се достапни за увозни и домашни ВОЗИЛА ОБДИ (1996 и понови). ДИЗАЈН СО ДИРЕКТНО ВКЛОПУВАЊЕ користи Решение За замена На Завртки Со Директно вклопување со закачалки, загради, рути и топлински штитови во стилот НА ОЕ за лесна инсталација што не бара специјализирана изработка и/или заварување. Епа во согласност за употреба на ВОЗИЛА ОБДИ, 1996 и понови. Не е легално за продажба или употреба ВО CA & CO. Правни во ЊУЈОРК И МЕНЕ На ЕПА Само Федерални Емисија Опремени Возила. Консултирајте се со прописите за резервни конвертори на вашата држава за детали. ЧУВА ПРОВЕРЕТЕ ГО СВЕТЛОТО НА МОТОРОТ ЗА КОДОВИ ЗА ЕМИСИИ високотехнолошкиот мантил во стилот НА ОЕ и оптималното оптоварување со благородни метали обезбедува потребно намалување на емисиите на издувните цевки за да одговара на апликацијата на возилото. ДИЗАЈН ВО СТИЛОТ НА ОЕ Се Одликува со алуминизирани топлински штитови кога е првично опремен, за да одговара на дизајнот НА ОЕ, заштитувајќи го подвозјето од топлина создадена од конверторот. СИЛНИТЕ И ИЗДРЖЛИВИ краеви Имаат дебели прирабници во стилот НА ОЕ, закачалки и загради за цврстина и издржливост.

За производот

Купувачите избираат и