Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „старо црвено столче“ платно уметност од Кристин Саин-лауд

Трговска марка ликовна уметност „старо црвено столче“ платно уметност од Кристин Саин-лауд

DEN 1.33
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Кристин Саин-Лаудсубјект : Сè уште начин на живот : Глобален инспириран Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има стол со избледена црвена боја. Истакнати бои : сива, тен, кафеава, црна, црвена, бела Моето име е Кристин Саинте-ослабна и јас сум со седиште во источна Франција во Стразбур. За многу години работев страсно како графички дизајнер. Поминав долги часови читајќи додека Филип, мојот сопруг на фотографот, ја вршеше својата работа. Со тоа што сум толку блиску до фотограф, ја фатив грешката и сакав да одам понатаму. Еве го! Мојата цел е да најдам задоволство во мојата работа и се надевам дека и на гледачот му давам и некои. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Јас се викам Кристин Саинте-ослабна и јас сум со седиште во источна Франција во Стразбур. За многу години работев страсно како графички дизајнер. Поминав долги часови читајќи додека Филип, мојот сопруг на фотографот, ја вршеше својата работа. Со тоа што сум толку блиску до фотограф, ја фатив грешката и сакав да одам понатаму. Еве го! Мојата цел е да најдам задоволство во мојата работа и се надевам дека и на гледачот му давам и некои. - стол со избледена црвена боја.

За производот

Купувачите избираат и