Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Примарен Сребрен Сребрен Родиум Дијамант И Син Топаз Прстен

Примарен Сребрен Сребрен Родиум Дијамант И Син Топаз Прстен

DEN 6560.00
 

Достапно.
Од стока

Украсете ја секоја облека со безвременски дизајн на овој дијамант и декемвриски прстен за раѓање. Обликуван од сребро со родиум, овој прстен може да се пофали Со Швајцарски син топаз во форма на овална форма од 10х8мм, придружен со блескави тркалезни дијаманти од 0,14 cttw за убав и раскошен ефект. Совршен допир за подобрување на вашиот изглед, овој прстен доаѓа во големина на прст 6, скапоцен камен тежи 3,25 cttw, а ширината на опсегот е 2mm.Метална Тежина : 3,34 Gramsjewelly Тип : Финеринг Стил : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Стерлинг Сребрена Боја : Ширина на Бела Лента : 2mmring Големина : 6gemstone Детали : Тип : Сина Топазбиртстоун Месец : декември : фацетирана форма : овална големина : 10мм x 8mmweight : 3.25 cttwquanty : 1jewelry поставување : prongdiamond детали : облик : Тркалезна Тежина : 0.14 cttwquanty : 30jewlient поставување : Prongyare Вашиот Предмет Пристигнува Во бесплатна зелена кутија за подароци Со бел Лак, совршена За чување Или Давање Подароци.Земја на Потекло : Кина Стерлинг Сребро, родиум-обложен, Цврст, Скапоцен Камен, Дијамант.

За производот

Купувачите избираат и