Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Тетра Шепот Филтер Касети Брои, Екстра Мали, За Аквариум Филтрација

Тетра Шепот Филтер Касети Брои, Екстра Мали, За Аквариум Филтрација

DEN 2.00
 

Достапно.
Од стока

Тетра Шепот Филтер Касети помогне да се задржи аквариум вода пенливи чисти. Двостраната мрежа фаќа остатоци и отпад од риба.Овие филтри се подготвени за употреба за ваша погодност. За да ја инсталирате, прво исплакнете ја касетата под ладна вода од чешма додека водата не истече чиста. Вметнете кертриџ во филтерот. Пакетот содржи 4 екстра-мали касети за замена. Филтерот за аквариум не само што ја чисти водата што ја дишат вашите риби, туку и го одржува вашиот резервоар чист. Верувајте му на вашиот резервоар на производите за филтрирање на брендот Тетра за почиста, поздрава вода и посреќна риба. Од 1951 Година, Тетра го разви светското најсеопфатно знаење за храна за риби, а ентузијастите за чување риба бараа од брендот производи и решенија кои додаваат леснотија и убавина во нивниот дом. Без разлика дали сте искусен хобист или штотуку започнувате, Тетра има се што ви треба од голема разновидност на квалитетна храна за риби и иновативна опрема за тестирање комплети и декор. Замена На Јаглероден Филтер : ја одржува аквариумската вода кристално чиста ги отстранува мирисите и промената на бојата. Фаќа Остатоци : Густа, двострана мрежа ги филтрира остатоците и отпадот од риба. Чистата Вода Е Едноставна : Екстра-мала големина одговара На Аквакултурните Аквариумски Комплети до 3 литри. Практично : касетите за филтер За Замена се целосно собрани и подготвени за употреба. Употреба : Менувајте на секои 2 недели или порано ако има намален проток на вода.

За производот

Купувачите избираат и