Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска Марка Ликовна Уметност Камчиња И Песочни Пиперки VIII Платнена Уметност Од Лиза Ревизија

Трговска Марка Ликовна Уметност Камчиња И Песочни Пиперки VIII Платнена Уметност Од Лиза Ревизија

DEN 3.00
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Ревизија На Лиза Предмет : Стил На Живот : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија ја содржи фразата "Сакаме Рокенрол" околу кружен распоред на акварелни карпи.Лиза Ревизија Е Канадски уметник со љубов кон природата и светот на украсување. Нејзините уметнички дела може да се најдат, не само на ѕидот, туку и на многу предмети за домаќинството и секојдневни производи низ домот. Додека поголемиот дел од нејзината претходна работа беше насликана со масло на платно, таа повторно ја откри убавината на акварелите и донесе свеж, чист и привлечен изглед на нејзините уметнички дела. Во 2014 Година, Лиза го направи шармантниот и инспиративен град Квебек сити свој дом и со нетрпение очекува да ја наслика својата љубов кон природата и на отворено во годините што доаѓаат. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. фразата "Сакаме Рокенрол" околу кружен распоред на акварелни карпи.

За производот

Купувачите избираат и