Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Империјал 1 8ct TDW Дијамантско срце и стрела прстен во 10к бело злато

Империјал 1 8ct TDW Дијамантско срце и стрела прстен во 10к бело злато

DEN 3604.48
 

Достапно.
Од стока

Изразувајте ја својата loveубов кон неа со овој прекрасен прстен за дијаманти за срце и стрела. Изработено во 10к бело злато, прстенот прикажува дијамантска поставена рамка за отворено срце во центарот. Дијамантот наречен Шанк, паметно дизајниран како стрела, поминува низ отворената рамка за срце, завршувајќи го дизајнот. Зрачен со 0,12 Ct.T.W. Од тркалезни дијаманти и завршени до светло полиран сјај, овој дијамантски прстен има значаен дизајн што ја симболизира вашата убов. Безвременски знак на убовта, овој дијамантски срце и стрела прстен е засекогаш да се негува. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 0,12 Ct.T.W. Боја : H-I. Јасност : I2. Исечете : круг. Поставување : ПРОНГ. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

За производот

Купувачите избираат и