Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Новогодишен Концерт

Новогодишен Концерт

DEN 255.68
 

Достапно.
Од стока

Новогодишниот Концерт во 2019 година За прв пат Ќе го Спроведе Кристијан Тилеман. Роден Во Берлин, Тилеман е редовен и добредојден гостин на Виенската Филхармонија од 2000 година, со што неговиот прв Новогодишен Концерт може да се смета за пример и да обезбеди соодветна почит на неговата претходна работа со оркестарот. Според претседателот на оркестарот, даниел Фрошауер, оркестарот и музичарите целосно си веруваат еден на друг : "длабокото музичко разбирање и доверба што постоеја од самиот почеток и кои отсекогаш функционираа совршено, последователно вродија со извонреден плод и во симфонискиот репертоар.Новогодишен Концерт 2019 (ДВД).

За производот

Купувачите избираат и