Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Телескоп на Барска Анхормастер

Телескоп на Барска Анхормастер

DEN 735.84
 

Достапно.
Од стока

Телескопот „Barska Anchormaster“ е класичен и елегантен рачно изработен обем што ве привлекува назад во деновите на високи бродови и пирати. Опсегот на 100 проценти полиран месинг на месинг има целосно обложени ахроматски леќи кои испорачуваат светли, јасни, високи прегледи на контраст во сите видови на осветлување и временски услови. Дизајнот на рефракторот на овој телескоп од месинг 18x50 има внатрешен леќа за корекција на слика што обезбедува слики од десната страна за голо око. Монтажата за месинг овозможува обемот непречено да се движи во сите правци поставени на величествениот статив на махагони, кој прекрасно го акцент обемот. Овој телескоп за статив е чиста софистицираност што прави убав додаток на кој било декор. БАРСКА 18x50 Телескоп Anchormaster : Зголемување : 18x. Објективни леќи на телескопот за статив : 50мм. Целосно обложени ахроматски леќи за брилијантни слики. Телескопот од месинг 18x50 е структуриран во дизајн на рефрактор со спирални прстени на фокус. Внатрешното корекција на сликата за корекција на слика обезбедува слики од десната страна на голо око. Монтажата за месинг овозможуваат обемот непречено да се движи во сите правци. Заврши : Месинг. Вклучени додатоци махагони статив, заштитна тврда кутија и леќи. 1-годишна ограничена гаранција. Модел# AA10618.

За производот

Купувачите избираат и