Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Џо Хендерсон-Во Оут-Винил

Џо Хендерсон-Во Оут-Винил

DEN 519.04
 

Достапно.
Од стока

Винил лп притискање. Снимен во април 1964 година, во н Аут фолс сквер во средината на застрашувачката серија од пет класични албуми Со Сини Ноти кои ја започнаа легендарната кариера на тенор саксофонистот Џо Хендерсон. Во составот беа прикажани трансцендентната линија На фронтот На хендерсон и трубачот Кени Дорам заедно со моќниот дел заhyам со пијанистот Мекој Тајнер, Басистот Ричард Дејвис и тапанарот Елвин Опеѕонс. Музиката нацрта експанзивна постбоп територија на три оригинали на хендерсон ("во N Outquot"; "Punjabquot"; "Спокојство";). Во Надвор (Винил).

За производот

Купувачите избираат и