Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
А Стратмор Покана Коверти, 1 2, Светло Бело Поставени, 25 Пакет

А Стратмор Покана Коверти, 1 2, Светло Бело Поставени, 25 Пакет

DEN 1.33
 

Достапно.
Од стока

Лесно креирајте пошта со професионален и прилагоден изглед Со Пликови За Покани Jam Paper® A10 Strathmore! Нашиот Стратмор Светло Бели Поставени пликови изгледаат и се чувствуваат добро со чиста, бела надворешност и поставена текстура завршница и вие и вашите примачи ќе ги сакате. Со големина 6 "х 9 1/2" и изработени од квалитетни 24 фунти. хартија, овие пликови се идеални за испраќање на различни професионални и personal пораки, вклучувајќи покани, деловна кореспонденција, честитки, соопштенија, благодарници и многу повеќе! Привлечен директен размавта создава привлечни примачи на пошта ќе сакаат да се отворат додека остануваат професионални за деловни работи, додека безбедното затворање на гуми за џвакање активирано со влага се заклучува во содржината. Од personal до професионални пораки, нашите пликови се грижат за потребите на секој поединец во супериорна ефикасност! Овој пакет содржи 1000 пликови, секој со отвор на брошура. Големина : 6во х 9,5 Во Боја : Светло Бело Поставено Количество : 25/Боја на пакување : Бело. Големина : А10 (6 х 9,5 инчи). Количина : 25 пликови по пакување. Овие пликови имаат Директно Затворање На Размавта И се направени од висококвалитетна хартија и доаѓаат во различни завршетоци. Овие пликови се совршени за употреба за испраќање покани, честитки, РСВП, благодарници, подароци за родендени, дипломи, празници и многу повеќе.

За производот

Купувачите избираат и