Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност 'Исланд пејзаж 26' платно уметност од Мекиј Дучински

Трговска марка ликовна уметност 'Исланд пејзаж 26' платно уметност од Мекиј Дучински

DEN 1.67
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Maciej Duczynskisubject : Panderscape Style : Природна модерна производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има планини покриени со снег. Истакнати бои : бело, сиво, тен, светло сина боја, вино, кафеав Мекиј Дучински е можеби најпознат од сите полски пејзажи и патувачки фотографи, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја открил својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на Гикле (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мекиј Душински е можеби најпознат од сите полски пејзажи и фотографи, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја открил својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на - планините покриени со снег.

За производот

Купувачите избираат и