Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Комплет за ферментација на 3-парчиња готвачи и Quickstick, еден, повеќебоен

Комплет за ферментација на 3-парчиња готвачи и Quickstick, еден, повеќебоен

DEN 1.00
 

Достапно.
Од стока

Марината и зачувувањето никогаш не било полесно. Користете го капакот за брзо стапче за да кликнете директно во тегла од asonидари со широка уста; Додадете крастава саламура; Свиткувајте на побрзиот вакуумски капак и оставете го остатокот на магија или наука. Користете го упатството за рецепти за да пробате да ги мачкате омилените производи или нешто ново! Нашите гаџети за кисели и зачувани се основните додатоци за експериментирање со ферментација и мариноване. Сет за кисела 3 парчиња вклучува две подготвителни капаци, книга за рецепти и една тегла со капак . Непречено клин и копје свежи производи за мариноване со употреба на брз стап . вакуумска пумпа вградена директно во капак за лесна употреба и складирање со побрз капак за вакуум. Не оставајте капакот запечатен подолго од 24 часа за соодветна употреба . Совршен вовед во марината и зачувувањето : марината до посакуваниот вкус помеѓу 1 час и 1 ден . и двете капаци за ферментација одговараат на најразлични тегли со големина, вклучувајќи ги и повеќето широки тегли за уста . Историја повеќе од 30 години, нашата мисија е да направиме подобри алатки за да можете да направите подобра храна. Ова е приказна за тоа како станавме готвач што сме денес. Вкусна генијалност во кујната на готвачот, гаџетите не бараат батерија или не бараат многу контра простор за да се направи влијание. Честопати ја наоѓаме, колку е помала алатката, толку е поголема удар. Едноставен, елегантен, супер функционален. Ние ја нарекуваме таа вкусна генијалност. Јадрото не е тајна, ние сакаме да готвиме. Додека го сакаме процесот и нашите светли мали гаџети, навистина го сакаме резултатот : оброкот. Исто така, знаеме дека храната има моќ. Моќ да се подигнат духовите, моќта да се лекуваат и моќта да се соберат луѓето. Во Chef'n сакаме да го сториме својот дел за да се осигураме дека секој има пристап до алатките што им се потребни во и надвор од кујната за да живеат здрав живот. Комплет за ферментација на 3-парчиња готвачи и Quickstick, еден, повеќебоен : 102-543-408.

За производот

Купувачите избираат и