Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Обединета расадник во живо Аралија Минг Хаусплантација 24-28in високи во крем за бејзид декор тенџере

Обединета расадник во живо Аралија Минг Хаусплантација 24-28in високи во крем за бејзид декор тенџере

DEN 1.00
 

Достапно.
Од стока

Polyscias fruticosa, која почесто се нарекува Минг Аралија, е зимзелена грмушка која е роден во тропските области од Индија до Полинезија, но е воведена во голем број тропски и суптропски области низ целиот свет. Името на родот потекнува од грчките зборови полис што значи многу и скија што значат крошна како сончевоса, бидејќи главниот Умбел е поделен на бројни помали umbels. 1 Важно нешто што треба да се има предвид кога растеме Минг Аралија во затворено е дека мора да се чува постојано влажна. Дури и во зима, кога на повеќето куќи на куќи им е потребно намалување на количината на вода што ја добиваат, почвата на ова растение сепак треба да се чува постојано влажна (но не и влажна). Освен тоа, 1 мал детал, вашата Минг Аралија треба да бара малку одржување. Се покажа дека растенијата во затворен дом се одлични прочистувачи на воздухот што ги отстранува загадувачите и хемикалиите од воздухот за здраво живеење. Студиите покажуваат дека куќните растенија можат да го намалат стресот и вознемиреноста и да ја стимулираат креативноста. Одлично за себе или како подарок. Аралија Минг е всушност еден вид зимзелена грмушка, со уникатно зеленило слично на оној на минијатурно дрво кога е правилно исечено. Честопати се користи во затворено заради неговата толеранција кон сенка . Ова растение се справува со сенка, но ќе расте поефикасно со посветла светлина. Преферира влажна почва, наводнување секогаш кога горниот слој се исуши . ова растение не е пријателски за миленичиња ако се проголта. Ние не препорачуваме испорака до држави кои доживуваат ладно време што може да биде опасно за растенијата.

За производот

Купувачите избираат и