Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност 'ar држава loveубов 2' платно уметност по дизајн

Трговска марка ликовна уметност 'ar држава loveубов 2' платно уметност по дизајн

DEN 1.00
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Дизајн Turnpikesubject : Abstract Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има loveубовен знак монтиран на дрво од регистарски таблички од Арканзас. Истакнати бои : Греј, виолетова, тен, зелена, црна Дејвид Бауман создава рачно изработена уметност и мапи со таблички под името. Како момче, Дејвид сакаше регистарски таблички. Патувањето на патиштата беа оживеани со чување список на многу различни плочи што ги виде на патот по патот. Семејни одмори во Ново Мексико, Јужна Дакота, Арканзас, Колорадо, Флорида, Brу Бранзвик Канада и многу други дестинации го изложија на богатството на боја, стил и личност на ознаката на секоја држава. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Loveубовен знак поставен на дрво од регистарски таблички од Арканзас.

За производот

Купувачите избираат и