Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност Бостон Териер Канвас уметност од Дин Русо, црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност Бостон Териер Канвас уметност од Дин Русо, црна мат, црна рамка

DEN 3.00
 

Достапно.
Од стока

Ова подготвено уметничко парче со готов, созреено, има разнобојно сликарство на куче. Ова е печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Трговска марка ликовна уметност „Бостон териер“ платно уметност од Дин Русо, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Дин Русо. Предмет : животни. Стил : Поп -уметност. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик.

За производот

Купувачите избираат и