Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Спортисти Серија 7000-Вати Гас Генератор

Спортисти Серија 7000-Вати Гас Генератор

DEN 15984.00
 

Достапно.
Од стока

За црни точки, кампување, градежништво, па дури и настани на отворено, Преносливиот Ген7000 7000 Вати ОДОБРЕН ОД ЕПА Е сигурна опција. Неговиот 4-тактен гасен мотор ОХВ со 13 коњски сили испорачува 120 волти енергија преку 12 часа со 50% оптоварување. Тој е тежок, но неверојатно пренослив благодарение на вклучениот комплет за мобилност. Мери 33 W x 19.5 D x 24.5 H инчи и тежи 172 фунти. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : НИКОГАШ не користете генератор во затворен простор без разлика дали е дома или во гаража, дури и ако вратите и прозорците се отворени. Генераторите се само за надворешна употреба и не треба да бидат прикачени на столб или што било друго користејќи синџир или јаже, бидејќи тоа може да го отежне отстранувањето во случај на вонредна состојба. Дополнителни Информации 3.600 ВРТЕЖИ во МИНУТА/Еднофазен Електричен и повратен старт четири Излези Од 120 волти А/Ц Еден излез Од 12 волти Д/Ц Еден излез од 120/240v излез ЕПА ОДОБРЕНО sae10w-30 маслото мора да се додаде 7000 пренапони вати/6000 вати. 13 коњски сили 4-тактен бензински мотор. 120 волти/15А/60 Hz. Резервоар за гориво од 7 литри; само безоловен бензин. 12-часовно време на трчање со 50% оптоварување. Вклучува комплет за мобилност. Вклучена е гаранцијата на производителот. пред употреба. ВКЛУЧЕНА Е СВЕЌИЧКА F6 RTC. За Алатките Бафало Алатките Бафало увезуваат премиум алатки за домашна и индустриска употреба од 1964 година. Посветена на обезбедување на клиентите со најдобрите, најбезбедните алатки додека ги заштедувате пари, оваа компанија не оди никаде. Кога ви треба одлично парче опрема, побарајте го логото На Алатките Бафало.

За производот

Купувачите избираат и