Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Крцкавата Јужна Риба на затараин Фри, оз

Крцкавата Јужна Риба на затараин Фри, оз

DEN 1.33
 

Достапно.
Од стока

Крцкавата Јужна Риба На затараин Е тајната на крцкавата и вкусна пржена риба во Јужен стил. Овој совршено зачинет леб од морска храна се прави со оброк од жолта пченка, вистински сок од лимон и солен лук, кромид и зачини. Крцкави Јужна Риба Пет е се што ви треба за да се подготви автентична луизијана риба срј. Едноставно превртете или протресете риба во мешавината за панирање, а потоа варете по желба-пржете во длабок пржење, пржете во тава или печете во рерна – додека кората не стане светло златно-кафеава, а рибата е влажна и нежна одвнатре. Одлично за тилапија, сом или колачи со ракчиња. За посрдечна обвивка, навлажнете ја рибата прво во мешавина од млеко и јајца. Или, за храбар Вкус На Њу Орлеанс, премачкајте со Креолскиот Сенф На Затараин пред да се тркалате Во Рибата Пет. Мешавина од леб на база на пченка со вистински лимон и зачини за пржена риба во Јужен стил. Готви три лесни начини : длабоко пржете, пржете или печете. Чувајте го лесно со прашина, или направете подебел слој со млеко и јајце.

За производот

Купувачите избираат и