Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Монро Шокови И Потпори Oespectrum Амортизер Одговара изберете: 2004-NISSAN МАКСИМА

Монро Шокови И Потпори Oespectrum Амортизер Одговара изберете: 2004-NISSAN МАКСИМА

DEN 2660.96
 

Достапно.
Од стока

Одликувајќи се со дизајн специфичен За возилото, монро склопови Со брза Потпора се проверуваат, тестираат возење и се конструираат за да се врати висината на фабричкото возење и перформансите на возењето. Собрани Во Парагулд, АР, тие ги вклучуваат сите потребни компоненти во една единица. ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕ заптивката За Течност За самоподмачкување го задржува гасот и го намалува прекумерното триење против клипната шипка за да помогне во намалувањето на предвременото абење. КОНЗИСТЕНТНО ВОЗЕЊЕ ое течноста за сите временски услови содржи специјални адитиви кои помагаат при екстремни температури и помагаат да се намали распаѓањето на маслото. КОНТРОЛА и ИЗДРЖЛИВОСТ клипот со флуонска лента обезбедува постојано запечатување помеѓу клипот и цевката под притисок за подобра контрола и зголемена издржливост. ИСКЛУЧИТЕЛНО РАКУВАЊЕ Целосно раселениот вентил, наместен специјално за секое возило, се прилагодува на крајностите на патот, додека поголемиот отвор обезбедува поефикасна контрола на амортизацијата за да обезбеди конзистентност и непречено возење. ГИ ПОДОБРУВА ПЕРФОРМАНСИТЕ азотното полнење со гас одржува контакт гума до пат за подобрување на возењето и ракувањето со намалување на аерацијата и избледувањето на ударите. НАМАЛЕНА БУЧАВА, ВИБРАЦИИ и ГРУБОСТ Twin Technology_ Активниот Контролен Систем обезбедува исклучителна контрола под повеќето услови на возење додека изолира бучава, вибрации и грубост поврзана со ударот. Одговара Изберете : 2004-2008 НИСАН МАКСИМА и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

За производот

Купувачите избираат и