Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Сици Тенлитс Умира-Мешани Медиуми # Од Тим Холц

Сици Тенлитс Умира-Мешани Медиуми Од Тим Холц

DEN 607.84
 

Достапно.
Од стока

Сите предмети се продаваат одделно. Дијаграмите на Платформата нудат лесни упатства за тоа како да направите совршен сендвич Сизикс. Тинлитс умира во овој сет се компатибилни со машините BIGkick®, Big Shot и Vagabond®. Карактеристики потпис гроздобер стил на дизајнерот Тим Холц® 4 индивидуални форми за вашите проекти за хартија во текот на целата година Исечете, втиснете или матрицата еден лист картон, хартија, метална фолија или велум Прават детални, сложени форми со тенки нафора, хемиски гравирани умира Компатибилни со Sizzix® BIGkick? Голем Истрел? и Скитник? Машините Вклучуваат конвенционален плик за складирање. Тие се едноставни за употреба, компактни и преносливи за сечење дома или во движење. Поради нивната сложеност, умирачките Тенки Може да бараат до три додавања за сечење. Овој сет вклучува практичен плик за складирање. Оваа техника може да се користи самостојно или за подобрување на врежаните дизајни. За лесна идентификација, исечете го предниот размавта на пакувањето, чувајте и лизгајте во пликот. Ако е потребно дополнително исфрлање за полесно одвојување на матрицата од дизајнот, ставете восочна хартија помеѓу матрицата За Разредување и вашиот материјал, а потоа исечете ја.Тенките создаваат блескави детални форми за покреативни проекти за изработка на картички и изработка на хартија.

За производот

Купувачите избираат и