Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Еделман Вртливата О-Прстен Во. Машки О-Прстен

Еделман Вртливата О-Прстен Во. Машки О-Прстен

DEN 1.67
 

Достапно.
Од стока

16мм Вртливиот о-Прстен х 5/16ин. Машки О-Рингфити : 97 Форд Круна Викторија, 97 Форд Гранд Маркиз, 97 Линколн Градски Автомобил, 97 Меркур Гранд Маркиз Оригинална опрема еквивалентна и издржува внатрешни температури на маслото до 300 степени Целзиусови. Високо отпорен на нафта, топлина и озон кои предизвикуваат предвремено откажување на обичните склопови. Склоповите на цревата ќе издржат пулсирачки притисоци до 1.500 пси и пукачки притисоци до 8.900 пси. Вклучени се држачи за монтирање, топлински штитови и згрчена обвивка за заштита на цревото каде што е применливо. 16мм вртлив О-прстен х 5/16 инчен машки О-прстен.

За производот

Купувачите избираат и