Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Оптома Ж 1080п Ласерски Проектор

Оптома Ж 1080п Ласерски Проектор

DEN 1862.40
 

Достапно.
Од стока

Осветлете ја секоја просторија со остар брич, 4.000 лумени, 1080п проекција со извонреден Ласерски Проектор Оптома Ж403. Ласерскиот извор на светлина ги елиминира замените на светилките и филтрите до 30.000 часа ниска цена и практично работење без одржување. Компактната големина, малата тежина и тивкото работење го прават идеален за училници, простории за состаноци, простории за одбори и дигитални знаци. Вертикалниот клуч, 360дег и работата на режимот на портрет овозможуваат флексибилни инсталации. ВЛЕЗОВИТЕ НА HDMI и VGA обезбедуваат поврзување СО ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ 4k HDR дигитални видео или наследни аналогни видео извори, додека LAN и RS-232 овозможуваат контрола преку Crestron, Extron, AMX или Telnet. Звучник од 10 вати обезбедува богат аудио за сите во една апликација. Оптома Ж403 1080п ласерски Проектор 4.000 АНСИ Лумени и 300.000 : 1 (Екстремно Црно Овозможено) Сооднос На Контраст за Гледање Светла. Сооднос : 16 : 9 (Мајчин). 4 : 3, LBX, И Автоматски Компатибилен . Интегрираните Способности за Мапирање И Намалување На Тонот Обезбедуваат Висококвалитетен 4 K UHD Да Изгледа Најдобро Во Природната Резолуција на Проекторот . Мајчин Резолуција : 1080п (1920 Х 1080). Максимална Резолуција : HDMI 2.0 : 4k UHD (3840 X 2160 @ 60 Hz), 4k( 4096 X 2160, 60 Hz) и HDMI 1.4 : WUXGA (1920 X 1200). Интегриран Звучник Од 10 Вати. 4k UHD Влез СО HDMI 2.0 (HDCP 2.2). HDR10 И HLG Компатибилен. 24/7, 360 Степени И Операција На Режимот На Портрет За Флексибилни Опции За Инсталација. Врски : HDMI 2.0( HDCP 2.2, MHL), HDMI 1.4, VGA, 3.5 Mm Аудио Влез, USB - А (Моќност, 5 Волти, 1.5 Засилувачи), Микро USB (Услуга. Лан и РС-232 Контролираат. Големина На Сликата : 28 Во. До 300.3 Во. Растојание На Проекција : 2,4 Стапки. До 34,7 Стапки. (Без Зумирање). Сооднос На Фрлање : 1,21 До 1,59 : 1, +/-5%. Вертикална Корекција На Клучот +/-30 Степени За Лесно Позиционирање. Тип На Зумирање : 1.3 х Оптички, .8-2 пати Дигитално. Ласерски Извор На Светлина Без Одржување На Дуракор Обезбедува До 30.000 Часа( Еко), 20.000 Часа (Нормално). Вклучува КАБЕЛ за Напојување СО НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, Далечински Управувач со Батерија и Водич за Брзо Стартување.

За производот

Купувачите избираат и