Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Бене Каса # Литарски Алуминиумски Калдероси со стаклен капак, Калдероси Со цврст вентилиран капак, повеќекратно алуминиумско тенџере за готвење

Бене Каса Литарски Алуминиумски Калдероси со стаклен капак, Калдероси Со цврст вентилиран капак, повеќекратно алуминиумско

DEN 0.33
 

Достапно.
Од стока

Алуминиумските Калдероси Бене Каса се разноврсно тенџере за готвење идеално за ориз, супа, грав и многу други оброци. Со својата дарежлива големина е одличен за семејно готвење, додека е лесен за чување. Како и сличната холандска Печка, Калдеросот обезбедува разноврсно готвење, а алуминиумот го одржува лесен и податлив, додека обезбедува рамномерно распоредување на топлината низ храната за подобрена конзистентност и побрзо готвење. Тесниот фитинг, стаклениот капак помага да се заклучат хранливите материи и вкус, додека се одржува јасен поглед на храната за време на готвењето за полесно користење во кујната. Капакот, исто така, има вграден отвор, спречувајќи таложење на влага во текот на целиот процес на готвење. 2 големите рачки го прават ова лесно тенџере за безбедно носење и ќе биде одличен додаток на секоја кујна. Нарачајте го вашиот алуминиумски Калдерос бене Каса денес за да уживате во квалитетната конструкција и одличните перформанси на овој прекрасен тенџере За готвење Калдерос. Слично на холандската Печка, разноврсен сад за готвење што може да се користи на многу начини. Алуминиумската конструкција рамномерно ја шири топлината, давајќи поголема конзистентност на супи, ориз или кој било оброк. Со повеќе големини за избор, имаме совршена големина за целото ваше семејство во секоја пригода. Цврсто поставен стаклен капак се заклучува во вкусот и хранливите материи, истовремено обезбедувајќи лесна видливост додека готвите.

За производот

Купувачите избираат и