Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Воздухопловна Команда Ф3 Фајрстоун

Воздухопловна Команда Ф3 Фајрстоун

DEN 252.32
 

Достапно.
Од стока

Новата Воздушна Команда Ф3 им дава на клиентите можност практично да ги прилагодат своите воздушни пружини со притискање на копче благодарение на новата Воздушна Команда Комплет За Безжичен Компресор F3. Новиот безжичен дизајн обезбедува инстант извор на воздух на возилото?системот за воздушна суспензија, давајќи им на корисниците слобода да ги прилагодат своите воздушни пружини за да приспособат различни оптоварувања и услови на патот и од внатре и од надвор од возилото. Комплетот користи водечка во индустријата оригинална опрема-одделение електроника. Комплетот Ги спојува електронската Контролна Единица (ЕКУ) и блокот на вентилот во една единица за подобрена издржливост, сигурност и рационализирана инсталација. Новиот дизајн со една единица е тестиран за да издржи вода под притисок, хемикалии за патишта, спреј за сол и потопување. Единицата за домување е исто така еколошки заштитена од мраз, кашест снег, кал, прашина, екстремни температури и ' рѓа и може да се монтира насекаде. Лесен за читање дигитален дисплеј е дизајниран така што ќе можете да го гледате преку ден, но не ве заслепува ноќе. Отчитување на притисокот во реално време, двојно лево и десно пси и отчитувања за контрола на воздушниот притисок. Овозможува воздушните линии и ременот за ожичување на сите да бидат вклучени во истата страна на единицата за поедноставно рутирање на линиите и напојување. Безжичниот далечински управувач користи нов циклус на спиење и LED дисплеј што ја намалува употребата на енергија и го подобрува траењето на батеријата. Тестиран за издржување на вода под притисок, хемикалии за патишта, спреј за сол и потопување.

За производот

Купувачите избираат и