Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
ГИБСОН Издувни ГАСОВИ ГИБ 96 - Ц К СЕРИЈА КАМИОН ЕКИПАЖ КАБИНА ДОЛГ КРЕВЕТ 5.7 Л ХД-7.4 Л ДВОЕН ИЗДУВЕН СИСТЕМ

ГИБСОН Издувни ГАСОВИ ГИБ 96 - Ц К СЕРИЈА КАМИОН ЕКИПАЖ КАБИНА ДОЛГ КРЕВЕТ 5.7 Л ХД-7.4 Л ДВОЕН ИЗДУВЕН СИСТЕМ

DEN 3257.12
 

Достапно.
Од стока

ГИБСОН Издувни Гасови 96-00 C/K СЕРИЈА КАМИОН ЕКИПАЖОТ КАБИНА ДОЛГ КРЕВЕТ 5.7 L HD-7.4 L ДВОЈНА ИЗДУВНИОТ СИСТЕМ Мачка Назад Перформанси Издувен Систем, Двојна Сплит Задниот Дел за ентузијаст кој сака одличен изглед и агресивни грлото звук Оваа Двојна Сплит Задната Мачка назад издувни гасови е за вас. Гибсон Издувните Системи го намалуваат задниот притисок и произведуваат поголем вртежен момент и зголемена коњска сила. Типични добивки во просек од 15-20 коњски сили. Нерѓосувачки двоен врв излез директно од задниот дел. Работи со повеќето браници, ролни тави и приклучоци за приколки. Звукот на издувните гасови е погласен под услови на влечење. Кавга слободен болт-на инсталација. Не е потребно заварување. Карактеристики Големина Цевки-2.50-во. алуминизирани копач свиткана цевки. Ги вклучува сите закачалки за хардвер и фабрички стил за лесна завртка при инсталација. Излезна Позиција-Излезот Е Исправен Одзади. Заврши-Алуминизиран. Излез-Двојна. Година-96-00. Модел-Шевролет Ц / К Серија Камион Екипаж Кабина, Долг Кревет 5.7 Л ХД-7.4 Л 2/4вд. Димензија-54 х 20 х 12 инчи. Тежина на предметот-73 килограми. Пригушувач Гибсон Пригушувач карактеристики збунет 2.50 во. Двоен Влез; 2.50 во. Двојна Излез; Л - 24 во . Совет 3.50 во.; Полиран; Т304 Нерѓосувачки; Круг; Црта - Намалување На Врвот; Стегач на. Големина на врвот-Влез 2.50 во.; Излез 3.5 во.; Л - 12 во. Количина На Совет-2. Инсталацијата Се Грижи При инсталирање на овој издувен систем бидете сигурни дека ги користите сите соодветни безбедносни мерки на претпазливост. Користете држач за џек за да го поддржите камионот додека сте надвор од земјата. Поставете сопирачка за паркирање, блокирајте ги гумите и користете заштитни очила и ракавици. Не работете со топли цевки! Дозволете издувните гасови да се изладат пред обидот. Тешка повреда или изгореници може да се појават доколку не се преземат безбедносни мерки.- ШКУ : GBPE722.

За производот

Купувачите избираат и