Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Дорман 594-Хармоничен Баланс На Моторот За Специфични Модели На Тојота, Избрани Црни Вклопувања: 1995 - ТОЈОТА ТАКОМА, 1996 - ТОЈОТА 4РУНЕР

Дорман 594-Хармоничен Баланс На Моторот За Специфични Модели На Тојота, Избрани Црни Вклопувања: 1995 - ТОЈОТА ТАКОМА, 1996

DEN 654.88
 

Достапно.
Од стока

Овој хармоничен баланс со директна замена има гумена врска отпорна на стрес за правилно апсорбирање на вибрациите на моторот. Строгите стандарди помагаат да се обезбеди одлична цврстина на истегнување и удар за поголема издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - ова склопување на хармоничен баланс точно одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот хармоничен балансер за директна замена. Издржлива конструкција-строгите спецификации и внимателната конструкција помагаат да се обезбеди долговечност. Темелно тестиран - овој хармоничен баланс претрпе димензионална верификација, валидација на материјалот и функционално тестирање. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Тојота 4рунер : 1996, 1997, 1998, 1999, 2000 Тојота Хилукс : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Тојота Т100 : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998 тојота Такома : 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004.

За производот

Купувачите избираат и