Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Нилајт Троен Ред Спот ЛЕД Светлосна Лента За Возење Светла За Чамци Светла За Магла Надвор Од Патните Светла И Комплет За Ремени ЗА Жици ОД 16 GAWG, Години Гаранција

Нилајт Троен Ред Спот ЛЕД Светлосна Лента За Возење Светла За Чамци Светла За Магла Надвор Од Патните Светла И Комплет За Ремени

DEN 383.84
 

Достапно.
Од стока

Спецификација : 4 Инчен Троен Ред Лед Шема На Лесна Шипка : Работен Напон на Самото Место : 9-30 V DC (одговара на 12v, 24v возила)Работен Век : Над 30.000 Часа Работна Температура : -40~85 Степени Целзиусови Температура На Бојата : Чиста Бела 6000 K-6500 KMaterial : 6063 Профил На Алуминиумска Легура, Висококвалитетни Led Чипови, Компјутерска Леќаводоотпорна Стапка : Ip67; Водоотпорен, Отпорен НА Прашина, квакепрофен И АНТИКОРОЗИВЕН.2 комплети светлосни конектори на светлосни тела; Работен Напон : 12 V DC.Жица мерач : 16 AWG; Макс Моќност : 180 W; Макс Ampere : 15 A. 3 пински вклучување-исклучување рокер прекинувач; DC 12v автомобилски реле, вграден нож осигурувач со две дополнителни осигурувачи Апликации : Надвор Од Патот Осветлување : Џип, 4x4, Автомобил, АТВ, ХИВ, SUV, КАМИОН, Приколка, Вилушкар, Воз, Брод, Автобус, надворешно осветлување, итн. Друго Осветлување : Багер, Дозер, Ролери За Патишта, Кран, Трактор, Жетвар, Вежба За Жито, Машина за Снег, Противпожарно возило, Возило За Спасување, Осветлување На Рударството, Осветлување На Градежништвото итн.Осветлување На Домаќинството : Градина, Двор, Гаража, Внатрешно Осветлување. (Забелешка : Користете трансформатор/конвертор на напон за да ја претворите НАИЗМЕНИЧНАТА СТРУЈА 110-120 V во DC 12 V за внатрешна употреба.) Забелешка : тие се резервни делови. Не Е Одобрено. Не користете Ако Е Потребно д. О. Т. Само за употреба надвор од патот. Пред да го инсталирате овој производ, проверете ги вашите државни/провинциски и локални/општински закони и прописи.Пакетот вклучува : 2 ПАРЧИЊА лед лед лед бар од 4 Инчи, Комплет За Жици ЗА Жици 16 WG LED лента ЗА светло.

За производот

Купувачите избираат и