Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Безбедносен Синџир СЗ129

Безбедносен Синџир СЗ129

DEN 944.00
 

Достапно.
Од стока

Ако вашиот автомобил, камион или ТЕРЕНЕЦ има ограничено растојание околу погонските гуми и сакате моќно влечење на компактен снег и мраз, Синџирот SCC Super Z6 е вашиот најдобар избор. Тоа е затоа што Супер З6 може да се користи со само 6мм (1/4") растојание од страничниот ѕид – тоа е помалку од половина од просторот што го бараат повеќето зимски влечни синџири. Повеќето автомобили, камиони и Теренци со понов модел имаат посебни барања за дозвола. Не сте сигурни дали вашето возило има ограничено дозвола? Ве молиме проверете го упатството за сопственикот под синџири, уреди за влечење, гуми или сличен наслов.Синџирот Супер З6 е лесен за инсталирање и отстранување, благодарение на поделениот надворешен кабел со две позиции за прицврстување. Нема потреба да застанувате и да ги затегнувате синџирите. Овие синџири користат дијагонална шема на вкрстување што ви дава моќно влечење, забрзување, сопирање, ракување и свиоци, и тие се компатибилни со возила опремени со системи за контрола на влечење и електронски следени сопирачки. Влечните калеми, изработени од легиран челик, се посилни и траат подолго од конвенционалните синџири на гуми.Ги исполнува барањата За дозвола На С. А. Е. Класа "С" за возила со ограничени дозволи.Ве молиме запомнете : Секогаш претходно вклопувајте синџири пред употреба. Не надминувајте 30 МИЛЈИ НА ЧАС. Користете синџири само во снежни и ледени услови на патот. Дизајниран да работи во најмал можен простор и дизајниран да ги има сите други предности на производот "З". Работи во помалку од половина од просторот што го бараат повеќето кабелски синџири и синџири на гуми. Брза и лесна инсталација без потреба од движење на возилото. Подобри перформанси на влечење на сите страни од конвенционалните синџири или кабли за гуми. Ги надминува барањата За дозвола На С. А. Е. Класа "С" на возила со ограничен клиренс.

За производот

Купувачите избираат и