Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Заштитен знак Ликовна Уметност Тропска Забава Птица V Платнена Уметност Од Хариет Сасман

Заштитен знак Ликовна Уметност Тропска Забава Птица V Платнена Уметност Од Хариет Сасман

DEN 478.40
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Хариет Сусмансубјект : Животински Стил : Тропски Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има две фламинго во различни нијанси на розова боја.Растејќи, хариет секогаш можеше да се најде или да игра надвор или да прави уметност. Со текот на времето, нејзините две омилени забави природно се споија, создавајќи млада страст за создавање илустрации и обрасци кои ја доловуваат нејзината љубов кон природата. Во 2016 Година, хариет дипломирала На Школата За Дизајн На Род Ајленд со ДИПЛОМА по Илустрација. Додека е класично обучена во различни медиуми, таа претпочита сликање со акварел и гуаче. Таа ја сака слободата и флуидноста на акварелот, како и јасната, контролирачка плошност на гуаче. Хариет моментално живее во Бостон, блиску до нејзиното семејство и пријателите. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. две фламинго во различни нијанси на розова боја.

За производот

Купувачите избираат и