Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Величествена Дахлиас I“ платно уметност од Силвија Василева

Трговска марка ликовна уметност „Величествена Дахлиас I“ платно уметност од Силвија Василева

DEN 0.67
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Silvia Vassilevasubject : Floral Style : Posh & Luxe Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има длабоки црвени цвеќиња со зелени лисја на златна и кафеава позадина. Силвија Василева ја водеше својата loveубов кон уметноста на Академијата за ликовна уметност во Бугарија, каде што ги заработи и своите диплома и магистерски степени. Таа помина шест години сликајќи и ја изложуваше својата работа во Јапонија пред да се пресели во Соединетите држави Силвија го опишува нејзиниот стил како многу слободен и смел. Таа ги прави нејзините слики да оживеат со употреба на контраст и необични палети на бои. Домашното студио на Силвија, кое самата го дизајнираше, е светло, современо и минималистичко. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Длабоко црвени цвеќиња со зелени лисја на златна и кафеава позадина.

За производот

Купувачите избираат и