Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Пополнува“ платно уметност од гроздобер колекција на јаболка

Трговска марка ликовна уметност „Пополнува“ платно уметност од гроздобер колекција на јаболка

DEN 559.84
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Гроздобер колекции на јаболка Училбење : People Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има три портрети на жени во црно мастило на потресена позадина. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на печатење за печатење Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер колекција на јаболка „3 филе“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и