Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Хаваи“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Хаваи“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 2.67
 

Достапно.
Од стока

Уметник : Lantern Presssubject : People Style : Type Loproduct Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена што танцува пред брегот на Хаваи веднаш до палма. Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Хаваи“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и