Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Трговска марка ликовна уметност 'црно -бела апстрактна 180702' платно уметност од магистерска ликовна уметност

Трговска марка ликовна уметност 'црно -бела апстрактна 180702' платно уметност од магистерска ликовна уметност

DEN 1.67
 

Достапно.
Од стока

Ние се стремиме да ги донесеме овие прекрасни уметнички дела во вашиот дом или кој било простор во кој би уживале во боја и живот. Прикажува среќен поглед на животот, претставен со светли убави бои, музика, танц, loveубов, надеж и среќа, ни дава чувство дека можеме да ги надминеме сите тешкотии со сите убави работи што сè уште ги имаме во животот. Уметноста што ја носиме е многу работи : шарени, современи, секси, емотивни, музички, романтични. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Прикажува среќен поглед на животот, претставен со светли убави бои, музика, танц, loveубов, надеж и среќа, ни дава чувство дека можеме да ги надминеме сите тешкотии со сите убави работи што сè уште ги имаме во животот. Ние веруваме дека уметноста е душа на светот, дека тоа ја претставува нашата човечка суштина и затоа работиме претежно со латиноамериканската уметност. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ние се стремиме да ги донесеме овие прекрасни уметнички дела во вашиот дом или кој било простор во кој би уживале во боја и живот. Уметноста што ја носиме е многу работи : шарени, современи, секси, емотивни, музички, романтични.Уметник : Мастерс ликовна уметност : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактен состав на густи и тенки црни линии и мали црвени ознаки на текстурирана бела и сива боја.

За производот

Купувачите избираат и