Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Огревно Дрво Зачини Барака 10' 10 '8'

Огревно Дрво Зачини Барака 10' 10 '8'

DEN 0.33
 

Достапно.
Од стока

Шелтерлогичната Шупа За Огревно Дрво, 10 'х 10 ' х 8', е дизајнирана да создава брзо запаливо дрво. Овој иновативен производ што чека патент создава суво, зачинето дрво за ефикасни изгореници два пати побрзо од сушењето на отворено. Времето на сушење зависи од географијата и годишните времиња. Тешката челична рамка обезбедува силна, стабилна зграда, проѕирен капак од полиетиленска ткаенина овозможува светлина и ја задржува топлината, бариерата на пареата ја задржува вишокот на влага во земјата и вкрстените вентилациони помагала во процесот на сушење. Оваа единица е со големина за држење до 3 1/2 жици од дрво. Зачинување На Огревно дрво Барака 10 'x 10 ' x 8' : Големина за држење до 3 1/2 жици од дрво,Шелтерлогичната Барака За Сезонско Огревно Дрво, 10 'x 10 ' x 8', е дизајнирана да создаде брзо запаливо дрво. Овој иновативен производ што чека патент создава суво, зачинето дрво за ефикасни изгореници 2 пати побрзо од сушењето на отворено. Времето на сушење зависи од географијата и годишните времиња. Тешката челична рамка и стабилизаторите за Засолниште во очекување на патент обезбедуваат силна, стабилна зграда. Дупон премиум финишот на рамката обложена со прав се спротивставува на чипсување, лупење, ' рѓа и корозија. Лесен Систем За Вкрстена Шина За Лизгање и Затегнување На Титулата За цврсто закотвување на капакот на рамката. Проѕирниот капак од полиетиленска ткаенина овозможува повеќе светлина и ја задржува топлината за побрзо сушење на дрвото. Предни и задни панели со патент за лесно редење и пристап до дрво. Специјално дизајнираната бариера на пареа ја блокира влагата на земјата и ја одржува кондензацијата надолу. Скринираните отвори овозможуваат зголемен проток на воздух и вкрстена вентилација ја отстранува влагата за да помогне во процесот на сушење. Совршено големина за зачинетиот горилник за дрво, оваа единица држи до 3 1/2 жици од дрво. Големина за да одговара на палети или дрвени лавици (лавици се продаваат одделно).

За производот

Купувачите избираат и