Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Основната Библиотека за Пијано на алфред: Теорија На Курсот За Подготовка На Пијано, Бк Ц: За Младиот Почетник

Основната Библиотека за Пијано на алфред: Теорија На Курсот За Подготовка На Пијано, Бк Ц: За Младиот Почетник

DEN 140.64
 

Достапно.
Од стока

Дизајнирана да ја координира страницата по страница со Книгите За Часови, секоја Теориска Книга содржи пријатни игри и квизови кои ги зајакнуваат принципите претставени во Книгите за Часови. Студентите можат да го зголемат своето музичко разбирање додека се далеку од тастатурата. Дизајнирана да ја координира страницата по страница со Книгите За Часови, секоја Теориска Книга содржи пријатни игри и квизови кои ги зајакнуваат принципите претставени во Книгите за Часови. Студентите можат да го зголемат своето музичко разбирање додека се далеку Од Основната Теорија На Курсот За Подготовка На Пијано на ке Алфред, Бк Ц : За Младиот Почетник.

За производот

Купувачите избираат и