Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Премиер Пијано Курс: Премиер Пијано Разбира Техника, Бк

Премиер Пијано Курс: Премиер Пијано Разбира Техника, Бк

DEN 143.84
 

Достапно.
Од стока

Техниката 4 продолжува и се проширува на техничките и уметничките алатки научени Во Техниката книги 1а-3. Петте Нови Алатки За Техника воведени се : стакато против легато, играње во и надвор од црни клучеви, врски со брзина, отворање на раката и лулање На Басот Алберти. Уметничките Еттуди ја прикажуваат техниката на ученикот во експресивен музички амбиент, А Работилниците Заедно Со Рацете се фокусираат на развивање на вештините неопходни за координирање на свирењето на рацете. Маестралните Етиди обезбедуваат обука за играње стандардни ремек-дела. Секоја страница во Книгата За Техники е во корелација со одредена страница во Книгата За Лекции. Премиер Пијано Курс : Премиер Пијано Разбира Техника, Бк 4 (Мек).

За производот

Купувачите избираат и