Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Каран Д'ach, Пастелни Боички На База На Масло Од Неопастел, Со Издржлива Кутија, Бои

Каран Д'ach, Пастелни Боички На База На Масло Од Неопастел, Со Издржлива Кутија, Бои

DEN 0.67
 

Достапно.
Од стока

Каран Д'ach НЕОПАСТЕЛНИ пастелни боички-48 избрани бои. Производната линија НЕОПАСТЕЛ нуди брилијантни бои и восочна текстура која обезбедува добра моќ на покривање и дарежливи својства на засенчување. НЕОПАСТЕЛОТ е уникатен пастелен производ, дава прекрасни резултати и е многу задоволувачки за уметникот да го користи. Производите ОД НЕОПАСТЕЛ ќе обезбедат голема возбуда бидејќи младите уметници почнуваат да експериментираат и да ги откриваат прекрасните бои На Каран Д'ach. Пастели со супериорен квалитет на уметникот за строги барања. Силни интензивни бои кои се меки и лесни за работа. До 96 бои. Одлично за мешани медиуми. Одлична леснотија. Производот е во согласност со АСТМ Д 4236, безбеден за употреба во училиштата.

За производот

Купувачите избираат и