ЛАУФЕН ЈАС СЕ ВКЛОПУВАМ МРАЗ Лв Зима 195 70Р 91Т Патничка Гума

ЛАУФЕН ЈАС СЕ ВКЛОПУВАМ МРАЗ Лв Зима 195 70Р 91Т Патничка Гума

DEN 0.67
 

Достапно.
Од стока

ЛАУФЕН ЈАС СЕ ВКЛОПУВААТ МРАЗ LW71 195/70 R14 91 TOVERVIEWLaufenn Е I ВКЛОПУВААТ МРАЗ LW71 е studble зимска гума која е наменета за употреба на купеа, седани, CUVs, SUVs, И minivans и има насочен шема шара и зимски специфични гумени соединение кои работат заедно за да се зголеми влечење и перформанси на ледени и снежни патишта. Може да се закачи со столпчиња, каде што е дозволено, за да се подобри влечењето во тешки зимски временски услови, 3Д-керфите на I СЕ ВКЛОПУВААТ ВО МРАЗОТ LW71 го минимизираат движењето на блокот на шарите за сигурно држење на нозете и ракување на ледените патишта. Дополнително, I ОДГОВАРА НА МРАЗ LW71 има Аква Коси во жлебовите што ја принудуваат водата надвор од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање на лизгави патишта. Дизајниран за употреба во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано над 45 степени Целзиусови. Снежните процепи во шарата создаваат дополнителни рабови за гризење за подобро држење на ледените патишта. 3Д Рабовите На Канџите на централните блокови на шарите ја подобруваат влечната сила на снежните и ледените патишта. Може да се закачи со столпчиња со 16 редови столпчиња, каде што е дозволено, за подобрување на влечењето и држењето во тежок мраз и снег. Изградена со гумено соединение базирано на силика што ја одржува гумата флексибилна за конзистентни перформанси, а истовремено ја намалува отпорноста на тркалање за да ја подобри ефикасноста на горивото. Големина : 195/70Р14. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

За производот

Купувачите избираат и