Дорман Х Хидраулично Црево За Сопирачки За Специфични Модели На Крајслер Доџ Плимут одговара избери: ДОЏ ПОЛНАЧ, 1973-ПЛИМУТ САТЕЛИТ

Дорман Х Хидраулично Црево За Сопирачки За Специфични Модели На Крајслер Доџ Плимут одговара избери: ДОЏ ПОЛНАЧ, 1973-ПЛИМУТ

DEN 876.48
 

Достапно.
Од стока

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила и позиции за да се обезбеди безбедна, долготрајна издржливост како дел од целосната поправка на сопирачките. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена-прецизно дизајнирана за да одговара на перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила. Специфична позиција-произведена до прецизни мерења за да обезбеди точно вклопување и лесна инсталација. Обезбеден квалитет-материјали тестирани според строгите стандарди за безбедност и издржливост регулирани од владата. Издржлив дизајн-изработен СО ГУМА ЕПДМ и специјално обложени фитинзи отпорни на корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Одговара Изберете : 1973,1975-1977 ДОЏ ПОЛНАЧ 1973-1974 ПЛИМУТ САТЕЛИТ 1975-1978 ПЛИМУТ ФЈУРИ 1977-1978 ДОЏ МОНАКО 1979-1981 КРАЈСЛЕР ЊУПОРТ 1980-1981 ПЛИМУТ ГРАН ФЈУРИ 1975-1979 КРАЈСЛЕР КОРДОБА 1979-1981 доџ сент реџис 1973-1976 ДОЏ КОРОНЕТ 1978-1979 ДОЏ МАГНУМ 1979-1981 КРАЈСЛЕР ЊУЈОРКЕР И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

За производот

Купувачите избираат и