ГНД0. Филтер, Повеќеслоен СЛОЈ ГНД Филтер ЗА Објективот На Камерата

ГНД0. Филтер, Повеќеслоен СЛОЈ ГНД Филтер ЗА Објективот На Камерата

DEN 3.33
 

Достапно.
Од стока

Gnd0. 9 Филтер, Повеќеслоен СЛОЈ GND Филтер 46mm За Леќа На Камерата Спецификација : Тип На Ставка : GND0. 9 Филтерматеријал : Оптичко Стакло, Алуминиумски Легидијаметар : Прибл. 46мм / 1,8 инколор : Како Што Покажаа Сликитежина : Прибл. 117г / 4.1 Мл Пакет Листа : 1 х Филтер1 х Кутија За Складирање гндо.9 Намалување На Светлината 3 Запира : Најчесто се користи во фотографија на отворено, кога нема сонце на поголемиот дел од небото, односот на небото и светлината на земјата е 3 застанувања полошо. Гнд Филтер : Познат и како "филтер за намалување на половина светлина", тој е половина транспарентен и половина сив. Тоа е одлична алатка за фотографирање на пејзажи. Главно се користи за решавање на проблемот со "прекумерна изложеност на светли места и недоволна изложеност на темни места" во фотографијата на пејзажот.

За производот

Купувачите избираат и