Да се ​​дизајнира 0 0.00

0-Написи
Данок 0.00
Вкупно 0.00
Примарно злато Карат бело злато 8x овален танзанит и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато 8x овален танзанит и дијамантски прстен

DEN 0.67
 

Достапно.
Од стока

Истражете сина светлина со овој 14 карат бел златен прстен. Одликувајќи се со PRONG Set 8x6mm овален во форма на сина танзанитска скапоцен камен нагласен со 0,276 CTTW Shimmering Si2/Si3 јасно, природни дијаманти за пенливи сјај, овој прстен е сигурен дека ќе додаде глам на вашиот изглед. Овој прстен е достапен во големината на прстот 5 и скапоцен камен тежи 1,35 cttw.metal Тежина : 2,70 грамсјери Тип : Стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 karatmetal Color : Whiteband Shipe : 2mmring Size : 5 Gemston : Tanzanite Birth Stone месец : Decement Color : Bluecut : Face Ted Shape : Ovalsize : 8mm x 6mmweight : 1,35 Cttwquantity : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Јасност : SI2/SI3 Color : G-Ibirthstone месец : Април : Аплкут : Faceced Shape : 1.3mweight : 1.4 MWEHIGH Количина : 18, 8 jewelry Setting : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.

За производот

Купувачите избираат и